ANTI AGING UYGULAMALARI

e-Posta Yazdır PDF

Anti aging bakımı güneş ışınlarının ve çevresel faktörlerin cilde uğrattığı hasarı ve
ince çizgilere sebep olan bir takım faktörlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak uyguladığımız anti aging serisi ile cildin daha genç görünmesini ve doku altındaki hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.

Anti Aging ne işe yarar?

  • Hücresel enerjiyi aktif hale getirirler
  • Oksidasyonu durdurur
  • Hücresel yenilenmeyi arttırır
  • Kırışıkları azaltır
  • Nemlendirmeyi arttırır.  

anti aging hakkında bilmemiz gerekenler


Antiaging  kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olmayı ifade eder.Antiaging  uygulamalar ile sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşmasını önlemek veya geciktirmek hedeflenmektedir. Böylece kişilerin ömürleri artarken aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır. Son yüzyıl içinde gelişmiş ülkelerde yaşam sürelerinin sürekli olarak artıyor olmasının altında modern tıp biliminin ve yasam koşullarındaki iyileşmenin sağladığı avantajlar yer almaktadır. Yaşlı nüfus oranı gün geçtikçe artmaktadır.Yaşlılıkla beraber görülen kronik hastalıklara bağlı hastaneye müracat  ve sağlık harcamalarında görülen yüksek rakamlar  gelişmiş ülkelerde antiaging tıp bilimini ön plana çıkarmıştır. Hastalıkları önlemek için yapılan harcamaların hastalıkların tedavisi için yapılan harcamalardan çok daha az olduğu görülmüş ve ülke ekonomisi açısından  önemli ölçüde bir tasarruf  sağlanmıştır. Yaşlılıkta görülen kronik iltihabi hastalıklar: diyabet,demans veya Alzheimer  hastalığı, kalp damar hastalıkları, kanser, kemik erimesi ;
 antiaging programlar ile iltihap ve serbest radikallerin oluşumu azaltılarak ve hücrelerin enerji üretimini arttırarak  ve tarama testleri ile de erken teşhis   ve hemen tedavi edilerek  önlenmektedir.      

Bunların yanı sıra Antiaging programlarla hedeflenen amaçlar.

*Gençlik enerjisine tekrar kavuşmak
*Vücutta yağlanmayı azaltmak ve tekrar yağlanmayı önlemek
*Cilt gerginliğini sağlamak
*Cinsel yaşam enerjisini arttırmak
*Kemiklere kalsiyum kaybını azaltmak
*Kilo vermek ve bir daha almamak 
*Kan yağlarını ve kolesterol seviyelerini kontrol altına almak
*Hafızayı güçlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak
*Bağışıklık sistemini güçlendirmek
olarak sıralayabiliriz.