AMPÜLLER

e-Posta Yazdır PDF

Etki konsantresi yüksek ve kuşatıcı olan bu çeşitli ampuller sayesinde her cilde uygun özel bakım ürünleri bulabilirsiniz. Bu ürünler özel bakım isteyen ciltlerde veya düzenli kur gerektiren ciltlerde önerilir. DR. BAUMANN’ ın bu terkip ürünleri, çok değerli etki maddeleri içeren ampullerin iyi dozajlanmasını ve her kullanımdan sonra hava almayacak şekilde kapatılmasına imkan sağlar.

At Kestaneli Ampul: Diğer değerli içerik maddeleri ile birlikte at kestanesi-ekstresi cildin kan dolaşımını oldukça ayarlar ve cildin üst tabakasında bulunan kan damarı duvarlarını güçlendirir. Bu sebepten yanak ve burun kenarındaki kızarıklıklar belirgin bir şekilde azalır, ilerlemiş Kuperoz veya kuperoz hastalığına meyilli cilt hastalıklarında gerileme görüldüğünden kullanılması kesinlikle önerilir.

Ceramitli Ampul: Boynuzsu tabakanın lipitleri, yaşlanma, çevre koşulları v.b. faktörlerden etkilenerek bariyer işlevini yerine getiremezse zengin içerikli ürünlerin kullanılmasına rağmen cilt kuru ve pullu görünebilir. Etkilenen boynuzsu tabakanın hücreler arası maddeleri daha fazla ceramit ve lipitlerden oluşur, dolayısıyla ceramitli ampul ile kurumuş ve pullanmış bir cilde etki edebilirsiniz. Ayrıca, Neurodermitis ve sedef hastalığına meyilli ciltler için de uygundur.

Hyaluronik asitli Ampul: Nemlendirici ampullerdeki aynı maddeleri farklı konsantrelerde içerir. Yüksek Hyaluronik asit ve yoğun nemlendirme özelliği ile esnekliğini ve nemini yitirmiş ciltlerde gerginleştirici etkisiyle yararlıdır.

Vitamin E Ampul: Bu ampuller kesinlikle her güneş banyosu ve solaryum öncesinde, hassas yüz ve boyun kısmına sürülmelidir. İçerdiği üre ve pantenol sayesinde olgun yaşlarda görülen pigment lekelerine ve güneş alerjisine meyilli cilt tiplerine uygundur.

Vitamin E naturel Ampul: Bitkisel kökenli, 100 % doğal vitamin E içeren, balımsı ürün DR. BAUMANN’ın diğer ürünleri ile fevkalade karıştırılabilir, özellikle de çok fazla vitamin E arzu edildiğinde. 

Vitamin A Ampul: Vitamin A, itinalı ve düzenli kullanıldığında zarar görmüş cilt hücrelerini yeniler ve cildin kolagen içeriğini artırır. UV-ışınlarından dolayı çok fazla kuruyabilen cilt, vitamin A ampullerin içerdiği Hyaluronik asit sayesinde dengelenir. Böylece erken kırışıklığa etki edilir. Güneş ve solaryum sonrasında, erken yaşlanmış ciltte, güneşten zarar görmüş kırışık ciltlerde idealdir.

Nemlendirici Ampul: Gerginleştirici etkisinden dolayı Hyaluronik asit ve Sorbitol gibi ilave maddelerin sayesinde, özellikle hassas göz çevresinde ideal yoğun bakım yapar. Düzenli kullanıldığında DR. BAUMANN göz bakım ürünlerinin yerine kullanılabilir.

Jojoba yağlı Ampul: Bu ampul 100 % soğuk pres edilmiş jojoba yağı içerir. Jojoba yağı, insan cildindeki yağa çok benzediğinden, yağsız kuru ciltlerde düzenli kullanılmalıdır. Cilt yüzeyinde kaldığı için gece sürülmesi önerilir.

Küpe Çiçeği Yağlı Ampul: Bu ampul yüksek miktarda değerli doğal Gamma- Linolen asiti  ve 100 % küpe çiçeği yağı içerir. Özellikle kuru, pütürlü, pullu ciltler için önerilir. Küpe çiçeği yağı yaralı, kesik bir ciltte çoğu kez, yanmayan tek ürün olarak bilinir. Bu sebepten bazı durumlarda cildi öncelikle sadece küpe çiçeği yağı içerikli ampul ürünleri ile daha sonra ceramitli ampuller ile kombine edilerek adım adım asıl lipozomlu krem bakımına geçilmesi tavsiye edilir.Vücudun ihtiyacı olan Gamma-Linolen asitini karşılayabilmek için küpe çiçeği yağı ağızdan da alınabilir. Her gün 2-3 damla yeterlidir.

Aloe Vera Ampul: Hyaluronik asit ve üre içerikli aloe vera jel ürünün rahatlatıcı ve tahriş giderici etkisi sayesinde yıpranmış ve tahriş olmuş ciltlere önerilir.

Aloe Vera PLUS Ampul: Bu ampul aloe vera ekstrelerin yanı sıra saf, doğal A,C ve E vitaminleri içerir. Bundan dolayı rahatlatıcı ve tahriş giderici özelliği aloe vera ampule göre daha yoğundur. Ayrıca ilave edilen A ve E vitaminlerin koruyucu ve yenileyici etkisi vardır. Böylece bu ürün güneşten zarar görmüş çok kuru ve tahriş olmuş ciltlere önerilir.

Bitkili Ampul: Fesleğen, papatya, kekik kombineları sayesinde rahatlatıcı, tahriş giderici, dinlendirici etkileriyle bu ampuller kirli ciltte, sivilceli, kızarık ve kirliliğe meyilli ciltler için önerilir. 

Propolisli Ampul: Propolisin içerisinde değerli bal mumları, reçine, balzam, amino asitleri, iz elementleri, enzimler, vitaminler ve provitaminler vardır. Bu ampuller sayesinde cildin savunma mekanizması desteklenir. Kirli ve sivilceli ciltlerde gerekli bölgelere her gün sürülmesi önerilir.

Lesitinli Ampul: Çok nasırlı veya derin siyah noktalı ciltler için idealdir. Lesitin boynuzsu tabakanın su oranını pozitif etkiler, daha derinde kalan siyah noktalar hücre kiti sayesinde yumuşak ve kolayca çıkarılır. Ampulün ilave olarak içerdiği macadamia yağı lesitinin etkisini artırır.

Cilt Soyma Ampul: Bu ampulün etki maddeleri lesitin ve C vitaminidir. Soyulma işleminden sonra tahriş olmuş ve kızarmış cilt için çok iyidir, ürün sayesinde cildin lipit savunma mantosu tekrar yenilenir.